Kroužky pro batolata? Proč ne! Máme vyzkoušeno.

Myslím, že neexistuje máma, která by nikdy neřešila „deštivou“ otázku – co budeme dělat? Venku prší, takže hřiště je pasé. Dítě se doma nudí, a maminka se všemožně snaží vymyslet něco spásného. Jak tedy zabavit raubíře, který neposedí? Vyzkoušeli jsme pár dětských kroužků, které jsou určené už pro tak malé děti, jako je Matýsek (15 m). A byli jsme mile překvapení. Tady je výběr těch, které Mates navštívil.

Plavání v Baby Clubu Mišutka

Sídlí v Jablonci nad Nisou a skupinové kurzy nabízí už od 5 měsíců. Velká výhoda je pravidelnost, sociální kontakt (ať už dětí, tak i maminek 😉 a v neposlední řadě samozřejmě postupné seznamování s vodou. Děti jsou v bazénu, který má (pro starší děti) okolo 30 st. Vždy se nejdříve pozdraví s lektorkou, pak plní různé aktivity, kterými je provází jeden z rodičů. Po několika lekcích už Mates i ponořil hlavičku pod hladinu. Zkraje jen na okamžik, zanedlouho na pár vteřin. To když měl vylovit gumovou medúzu.

Přijít může taťka, babička, děda, zkrátka kdokoli. Platí tu ale pravidlo, že ve vodě je s prckem jen jeden. Návštěva smí celý kurz, který trvá 35 minut, pozorovat z místnosti s proskleným oknem. Třeba u Capuccina 🙂

Nejdůležitější je asi chytit lektorku, která vám a mrněti sedne. Ať už stylem výuky nebo třeba tempem. Některá dítě zbytečně netlačí mimo jeho komfort, jiná je smělejší. Obávám se ale, že to dopředu ovlinit nejde.

Co rodiče může odradit, je cena. Celkem 15 lekcí, které probíhají od září do prosince, letos vyšlo na 4.500,- Kč. My s Matýskem chodíme pravidelně a líbí se mu. Navíc je vidět, jaké pokroky dělá, proto budeme navazovat i dalším kurzem.

Mimochodem – Mišutka nabízí plavání i pro menší děti. Začíná se tu vaničkami už od konce šestinedělí. To vyzkoušené nemáme. Nemyslím si ale, že by to bylo nezbytné. Mezery, které Matýsek oproti „ostříleným“ dětem měl, dohnal během několika lekcí.

web: www.misutka.eu

Takto vypadá bazének pro starší děti. Od schůdků se svažuje, a tak můžou plavat i tam, kde nestačí.
zdroj: http://www.misutka.eu/fotogalerie/
Ve vodě jsou připravené různé aktivity. Tady děti měly za pomoci rodičů seskočit do vody. A ponořit i hlavičku. Chce to trénink, klid a žádný zbytečný tlak :)
Když může, jde s Matýskem taťka 🙂

Zpívání ve studiu Oříšek

Tenhle kurz jsem si musela vysloveně prosadit. Matýsek v době, kdy nastupoval (to mu bylo 14 měsíců) samozřejmě neuměl mluvit. Jak by tam tedy mohl zpívat? Byla jsem ale vytrvalá a když jsem se dočetla, že dětem pomáhá s rozvojem rétrorických schopností, přitlačila jsem :)) Robátka, jak se program pro podobně staré prcky jmenuje, učí děti rytmu a prožitku z hudby. Skupinka maminek zpívá písničky a vyťukává rytmus do těla dítěte.

Výuka má svá pravidla. Děti postupně připravuje na to, jaká aktivita bude následovat. Někdy jde o novou písničku, jindy zase říkanku. Rozdělená je krátkou pazou, kdy si můžou odpočinout od soustředění. Trvá 45 minut. Ve skupině je maximálně 12 dětí, ale já jich najednou nenapočítala více než 7. Není tedy třeba se bát, že bude příliš veký bugr. Cena je 2.500,- Kč za pololetí.

Matěj zpívánky miluje. Sice jsem ho korunovala nejneposednějším dítkem z kurzu, ale to nevadí. Rád paří na nové i známé melodie. Průvodce – plyšového tuleně „Robíka“ sice tak trochu ingoruje, ale ostatní děti se na něj očividně těší. Pokračovat budeme i tady.

Děti mají krátkou přestávku, kdy si můžou odpočinout od soustředění. Hrát si můžou třeba s barevnými míčky. Maty ale většinou "paří" a vůbec mu nevadí, že zrovna hraje vážná hudba :D

web: http://studioorisek.cz/yamaha-class/predskolni-kurzy/robatka/

video prezentace: https://www.youtube.com/watch?v=zcqCubCWZp4&feature=youtu.be

Cvičení dětí s rodiči v Gymlibu

Na tohle cvičeníčko v Liberci mě přivedla kamarádka. Nejedná se o kurz, který zaplatíte najednou a řešítě náhradové hodiny (jako v případě plavání i zpívání). Přijdete jen tehdy, kdy se vám to hodí. A platíte jednorázově 100,- Kč. Cvičí se úterky, středy a čtvrtky ve dvou časech – 9.30 až 10:30 a 10:30 až 11:30.

Skupinové cvičení ale celou dobu netrvá. Je pouze asi 20 minutové, aby si rodiče s dětmi mohli užít celou tělocvičnu podle toho, jak se jim zrovna chce. Pokud se ke cvičící skupince nechcete připojit, určitě nemusíte.

Nás se ujal velmi sympatický cizinec. Mluvil plynně česky. Přestože jen tak na upoutání předvedl téměř artistické prvky, Matěje nezaujal (jiné děti jo). Ty si pak hrály s velkým padákem, ze kterého dělali jakoby vlny, závodily na dráze nebo se hýbaly do rytmu dětských říkanek typu „kolo kolo mlýnský“.

Obrovská herna je vybavená spoustou různých prvků – nechybí tu trapolíny molitanový bazén, opičí dráha a spousta dalších. Matýskovi se tam ohromně líbí, protože může vybít svojí klučičí energii, kterou doma chtě nechtě trochu krotím.

web: https://www.gymlib.cz/pro-verejnost/cviceni-deti-s-rodici/

Hraní v dětském koutku Kavárny Turský

Je to úžasná kavrána propojená s dětským koutkem. Je zdarma, tedy až na to kafe, které vypijete 🙂 Nepostrádá klouzačku, trampolínu, houpačky, mini horolezeckou stěnu, pirátskou „kajutu“ s kormidlem a dalekohledem. Nemluvě o spoustě spoustě hraček, plyšáků, autíček, knížek, tabulí a koutku na kreslení. Navíc – když jsme byli s Matýskem posledně, v koutku na děti dohlížela moc milá paní. Mates se jí sice bál, ale to on by se bál asi každého, pokud bych tam nebyla s ním. Výhodou je, že kavárna má i svou denní nabídku polévek. Nutno podotknout, že vše je za velmi příznivé ceny.

fb: Kavárna Turský

Herna má velkou spoustu prvků, které pobaví děti už od několika měsíců.
zdroj: https://www.facebook.com/197406644231291/photos/a.207286709909951/264546804183941/?type=3&theater

Dětská jóga v Yoko studiu

Cvičení probíhá v krásném novém studiu v jabloneckém Kokoníně v pátek od 10.00 hod. Je to poměrně nový kurz. Když jsme ho navšítvili s Matýskem, tak běžel teprve tři týdny. Kromě nás přišla ještě jedna maminka s osmnáctiměsíční dcerou.

Hodinová lekce neměla pevně stanovená pravidla. Jógové prvky lektorka Katka jemně zakomponovala do přirozeného prozkoumávání terénu, které si naše ratolesti nedokázaly odpoustit. Matýsek spolupracoval, no, .. jak to zrovna cítil 🙂 . Občas se poválel na gymnastickém míči, pak ho zaujaly jógové bloky, ze kterých si stavěl věž. No dobře, on ji nestavěl, bořil jí své malé kolegyni. Líbilo se mu, když dospělí chodili přes učebnu jako kočky s prohnutým hřbetem. To se pak posadil na bobek a s hlavou otočenou dolů sledoval, co to ty bláznivé ženské dělají :)) Chvíli se děti zabavily dřevěnou houpačkou.

Cvičení je určené pro mrňata od 1 do 3 let a stojí 100,- Kč na hodinu. Nám se moc nehodí, že ve stejný den chodíme i plavat, a tak návštěvu jógy zvažujeme.

web: http://www.yokostudio.cz/

Aktivity se hodně podřizovaly dětem. Cvičilo se pouze s tím, co v danou chvíli zaujalo jejich pozornost.
Mrňata si vyzkoušela dřevěnou houpačku.

A co vy? Máte zkušenosti s dětským cvičením? Ať už jste navštívili kurzy, o kterých jsem psala, nebo znáte nějaké další, budu ráda, když mi dáte vědět o vašich zkušenostech.

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s