5 produktů, které mě zachránily po narození syna


Univerzálně dobrý nákup dětského zboží asi neexistuje. Tak, jako je každé dítě jiné, tak jsou i zkušenosti maminek s různými produkty mnohdy úplně ale úplně rozdílné. Tady je 5 věcí, které extrémně pomohly mně zvládnout novorozeně, i když jsem byla jako Alenka v Říši divů!

1. Hojdavak

Hojdavak je houpací "postýlka" pro miminka.
foto zdroj:https://www.hojdavak.cz/p/267/hojdavak-zluty

Tohle je pro mě zcela zásadní must-have. Matýsek zezačátku hooodně plakal a bylo pro mě strašně těžké ho uklidnit, a tak jsem ho nosila téměř pořád v ruce. Téměř říkám proto, že má člověk lidské potřeby. Jakmile jsem dala Matýska z ruky, plakal. Hojdavak byl elegantním řešením. Moc se tam Matýskovi líbilo a dokonce tam i rychle usnul! A BEZ PLÁČE!! Neříkám, že je to nejlevněšjí věc, jakou můžete pořídit, ale mně se teda určitě vyplatila.

cena: nový cca 2.000,- Kč2. Nosítka

Nosítka jsou skvělým pomocníkem doma i venku.
foto zdroj: https://fidella.org/en/flyclick-plus-halfbuckle-baby-carrier-leopard-silver-toddler

Téhle koupě taky nelituji ani za mák! Nosítka řeší v podstatě to, co Hojdavak, ALE!! miminko je krásně u maminky na hrudi. Hezky v teploučku a navíc cítí a slyší tlukot maminčina srdce tak, jako když bylo miminko v bříšku. To je kombo, které dítě (alespoň to moje) 100% uklidní. (je nutné počítat, že jen do určitého věku, u nás cca 9 měsíců). Navíc jsem měla volné ruce, takže už se i stalo, že bylo umyté nádobí a čistá podlaha 😀 My jsme zvolili Fidellu, kterou mi nejdříve půjčila laktační poradkyně. Byli jsme moc spokojení, tak nebylo co dál řešit.

cena: nová cca 3.000,- Kč


3. Usínáček

foto zdroj: https://www.postazdarma.cz/plysaci/plysovy-usinacek-pro-nejmensi-3-barvy

Není moc co dodat.. S usínáčekem v ručičce jde spinkání prostě lépe! Ale až od určitého období. U Matýska to bylo až asi od 2 měsíců. Do té doby tam jen smutně ležel (ten usínáček 😀 ). Koupi jsem neplánovala, přišlo mi to strašně zbytečné, ale Matýsek ho dostal k narození a musím říct, že to je super věc. Možná v některých případech ale bude bohatě stačit měkoučká plenka se zauzlovanými rohy.

cena: nový klidně i za 70,- Kč


4. Hrací žirafa

Hrací žirafka je s námi od Matýskova narození.
foto zdroj: https://www.feedo.cz/fisher-price-usinacek-zirafka/

U nás je to právě tahle žirafka na obrázku. Má 10 krásných melodií, které hrají cca 20 minut. Matýsek jí má od narození a je velký rozdíl, jestli usíná s, nebo bez ní. I když je pravda, že pomáhá asi jen v určitém období. Zhruba na 8 měsíci se to začalo lámat. Matýsek už měl opravdu velkou spoustu podnětů přes den – všechny ty nové zážitky a nově získané dovednosti mu pak večer nedávaly usnout. Občas spíš pomohlo ticho.

cena: nový cca 300,- Kč


5. Dubová kůra

dubová kůra je zázračným pomocníkem při hojení rány po nástřihu
zdroj: https://www.drmax.cz/leros-dubova-kura-75g-sypana

Jasně, tohle není zrovna baby product, ALE! maminky po porodu (alespoň ty po epiziotomii) ho určitě uvítají. Nejde o nic menšího, než o oplachování poraněného místa chladným odvarem z dubové kůry. Mně to pomohlo strašně moc. Stačí uvařit „čaj“ z dubové kůry, nechat pořádně vychladnout a pak přelít do pet lahve s takovým tím „prskacím“ hrdlem. Stačí si poraněné místo po sprše jednoduše polít. TIP: čím častější sprcha + oplachování, tím lepší hojení. Tedy u mě tomu tak bylo.

cena: cca 45,- Kč


A co pomohlo vám? Jaké produkty můžete doporučit, a co byla naopak zbytečná koupě? Budu ráda za tipy dalším maminkám, napište je, prosím, do komentáře pod článkem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s