Cuketové špagety s pomodoro pestem

Uvařila jsem špagety. A ne tak ledajaké. Tyhle byly cuketové a s výbornou omáčkou. Původně byly pro Matýska, ale dala jsem si je taky. Odolat bylo prostě těžké.

Cuketa je dobrým zdrojem různých vitamínů, navíc údajně zlepšuje zrak, pomáhá odbourávat stres a ještě podporuje činnost mozku. Tohle ozkoušené teda nemám, ale můžu rozhodla jsem se to vyzkoušet na Matějovi a v průběhu let do jeho dospělosti můžu pozorovat výsledky 🙂 Další cuketové benefity: vláknina, hořčík, vápník, železo, draslík a fosfor.

  • jedna velká cuketa
  • hodně čerstvá bazalka
  • sladký cherry rajčata (klidně si na nich šetřete, ale výsledek dobrej nebude)
  • olivovej olej
  • trocha medu, pokud je potřeba

Cuketu je potřeba „ošpagetovat“, tzn. použít škrabku na dělání dlouhých nudlí ze zeleniny. Já mam úplně obyč, co vypadá jako divná škrabka na brambory. Koupila jsem jí za pár Kč v Orionu u nás v Jablonci. Syrový špagety jsem dala na pařák a asi 15 minut vařila v páře.

Omáčka je taky hrozně jednoduchá. Omytý rajčátka jsem trochu povařila, hodila do blenderu a přidala bazalku, olivovej olej a trošičku medu, nebyla to ani zdaleka čajová lžička. To byla dětská verze. Do tý dospělý bych dala určitě i sůl a pepř, česnek a klidně nějaký ty ořechy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s